Pozvánka na výstavu.

Srdečně zvu na výstavu v Domově Sue Ryder, kde budou do konce června k vidění  mé keramické plastiky

a autorská fotoplátna, která jsou esencemi z mých originálních keramických obrazů.

Javůrka - královna z loukyJavůrka je víla, zrozená z hlíny a ducha místa v jednom kouzelném kraji na jihu Čech.

Začala jsem ji tvořit v lednu 2018 na přání báječných lidí, pro jejich nový domov.

S láskou a něhou jsem její podobu vysvobozovala z hlíny, po prvním napínavém výpalu jsem ji oblékla do barev, aby znovu prošla žárem pece a nakonec jsem se jí lehce dotkla zlatými odlesky - vždyť je to královna, byť jen z louky.

Pociťuji moře vděčnosti za možnost a dar své tvořivé práce, do které mohu promítnout svou schopnost nacítit se na energií bytostí a místa  a také využít vzpomínky na všechny krásy kolem, co sytí mou duši.

I Vy se na mne můžete obrátit s přáním, abych pro Vás vytvořila patrona či múzu Vašeho prostoru nebo si můžete vybrat z bytostí již vytvořených, které mohou oslovit Vaši duši, jako by byly vytvořeny právě pro ni.   Neváhejte mne oslovit se svým přáním.

Vyndáno ze šuplíku...

Časopisecká ilustrace a grafické úpravy byly dříve - v devadesátých letech a počátkem nového tisíciletí, mou hlavní tvůrčí činností... než jsem pro sebe objevila keramickou hlínu.
Moje ilustrace k půvabnému rukopisu Jaromíra Červenky Z Dračizemě na kraj světa - o dobrodružném putování dvou dráčků Bucifouse a Tarantinky, vznikly v roce 2004, je to už tedy mnoho let... Nejprve se mi nechtělo pustit do tématu, kde hlavní hrdinové nejsou lidé, ale draci a ještě k tomu tříhlaví - například 14 hlav na jednom obrázku, tedy tolik jednotlivých výrazů, ale postupně se mi podařilo najít podobu pro jednotlivé dračí charaktery a moc mě to ilustrování bavilo. Kniha měla vyjít v nakladatelství Mladá fronta, které ale nakonec před vydáním zrušilo celou dětskou edici. Po mnoha marných pokusech spisovatele vydat knihu jinde, jsem 16 celostránkových ilustrací založila do desek, ale teď jsou k vidění na dobříšské výstavě a zdá se mi, že přišel čas znovu ji zkusit vydat !
 

Osvícené partnerství ?

Sluníčko mi kouzlí duháky na můj nový obraz... je čerstvě zrozený, nepojmenovaný a prvně se koupe ve slunečních paprscích. Nabírá tak energii, aby ji pak šířil do daleka i za tmavých nocí... Jaký prostor asi v budoucnu prosvětlí? Ve vzduchu chytám jméno - Osvícené partnerství...a jdu ven na slunce.

Přemítám nad jménem, pracovní název obrazu byl Dvojplamen, ale dnes, když jsem se na něj dívala a tiše s ním rozmlouvala, přišlo mi k němu nové pojmenování. Jeho energie ještě stále pracuje a usazuje se, dokončovala jsem ho teď několik dní. Podklad několikrát změnil barevnost, původní tmavě modrý odstín jsem vyměnila za pastelové tóny.

Jsem zvědavá, koho si svou energií přivolá, kdo si ho bude chtít adoptovat do svého domova. Ten se také dozví jeho jméno... od obrazu samotného.

Víla z vinohradu

Víla z vinohradu

Koncem léta jsem se zúčastnila setkání v kavárně Pohodovej anděl na Mělníce, kde usedla do Křesla pro hosta paní Bettina Lobkowiczová. Zajímavě vyprávěla o svém vinařství a o hospodaření na historických lobkowických vinicích. Inspirovala mne - jistě i vinice mají své víly a tak jsem vytvořila Vílu z vinohradu, možná je i paní Bettině trochu podobná - její podobou si nejsem jistá, protože po celou dobu setkání skrývala svou tvář pod půvabným kloboučkem. S vílou se nyní můžete setkat na dobříšském zámku, je tam k vidění do 13.1. 2018