Vyndáno ze šuplíku...

Časopisecká ilustrace a grafické úpravy byly dříve - v devadesátých letech a počátkem nového tisíciletí, mou hlavní tvůrčí činností... než jsem pro sebe objevila keramickou hlínu.
Moje ilustrace k půvabnému rukopisu Jaromíra Červenky Z Dračizemě na kraj světa - o dobrodružném putování dvou dráčků Bucifouse a Tarantinky, vznikly v roce 2004, je to už tedy mnoho let... Nejprve se mi nechtělo pustit do tématu, kde hlavní hrdinové nejsou lidé, ale draci a ještě k tomu tříhlaví - například 14 hlav na jednom obrázku, tedy tolik jednotlivých výrazů, ale postupně se mi podařilo najít podobu pro jednotlivé dračí charaktery a moc mě to ilustrování bavilo. Kniha měla vyjít v nakladatelství Mladá fronta, které ale nakonec před vydáním zrušilo celou dětskou edici. Po mnoha marných pokusech spisovatele vydat knihu jinde, jsem 16 celostránkových ilustrací založila do desek, ale teď jsou k vidění na dobříšské výstavě a zdá se mi, že přišel čas znovu ji zkusit vydat !
 

Osvícené partnerství ?

Sluníčko mi kouzlí duháky na můj nový obraz... je čerstvě zrozený, nepojmenovaný a prvně se koupe ve slunečních paprscích. Nabírá tak energii, aby ji pak šířil do daleka i za tmavých nocí... Jaký prostor asi v budoucnu prosvětlí? Ve vzduchu chytám jméno - Osvícené partnerství...a jdu ven na slunce.

Přemítám nad jménem, pracovní název obrazu byl Dvojplamen, ale dnes, když jsem se na něj dívala a tiše s ním rozmlouvala, přišlo mi k němu nové pojmenování. Jeho energie ještě stále pracuje a usazuje se, dokončovala jsem ho teď několik dní. Podklad několikrát změnil barevnost, původní tmavě modrý odstín jsem vyměnila za pastelové tóny.

Jsem zvědavá, koho si svou energií přivolá, kdo si ho bude chtít adoptovat do svého domova. Ten se také dozví jeho jméno... od obrazu samotného.

Víla z vinohradu

Víla z vinohradu

Koncem léta jsem se zúčastnila setkání v kavárně Pohodovej anděl na Mělníce, kde usedla do Křesla pro hosta paní Bettina Lobkowiczová. Zajímavě vyprávěla o svém vinařství a o hospodaření na historických lobkowických vinicích. Inspirovala mne - jistě i vinice mají své víly a tak jsem vytvořila Vílu z vinohradu, možná je i paní Bettině trochu podobná - její podobou si nejsem jistá, protože po celou dobu setkání skrývala svou tvář pod půvabným kloboučkem. S vílou se nyní můžete setkat na dobříšském zámku, je tam k vidění do 13.1. 2018

Setkání s Anděly naživo - pozvánka na výstavu na zámku

Máte příležitost pořídit si obraz, který není jen dekorativním doplňkem domácnosti, ale bytosti u mne zrozené se mohou stát právoplatnými členy Vaší rodiny. Mám mnoho podivuhodných příhod od těch, kteří si ode mne anděla či vílu pořídili... Výstava v zámeckých komnatách na Dobříši bude otevřena do… chcete vědět víc?

Bez barvy a bez retuší, i tak jim to spolu sluší...

Láska z hlíny zrozená, v žáru pece bude stvrzena. Láskyplně vymodelováno o noci úplňkové... 

Ti dva ještě netuší, že je čeká dvojí křest ohněm než se vybarví do konečné podoby...