Anděl a já

Jsem tvořivá bytost. Maluji, modeluji, píši a ilustruji, miluji tvorbu celou svou bytostí.                Ráda hledám různé způsoby vyjádření, a tak od kresby a ilustrace především v letech devadesátých, přes radost z barev a forem v malbě, jsem se kolem roku 2000 nadchla pro keramickou hlínu. Nořím ruce do hlíny a pak s ní  promlouvám velmi jemně... nejlepší je ten tvořivý proces, to Napojení se... pak přináším poselství i pro ostatní.

Do nejvnitřnějších představ se nikdo nevžije, jsou sny, které s námi nikdo nesdílí, ale někdy může nastat řetězení - ťuk ! - jedna věta, obraz nebo hudba a něco se spustí, něco se zboří a něco vystaví... takové Vzkříšení.

Je to zážitek tvořivosti, toho, že naším prostřednictvím pracuje vyšší síla, je to jako ponoření se do nějaké studny, k božskému prameni, který nás očišťuje od nánosu všedních dní. A to nevšední, co se vyloupne, jsme my - naše podstata čerstvě vykoupaná ve Studánce...

V námětech mé tvorby vycházím z přání zasvětit do vlastního snu, z představy, která není snahou zachytit skutečnost,  ale touhou přenést naplňující pocit, že tu jsou neviditelné přátelské bytosti, poslové mezi božským a lidským, průvodci duše. Nepřiblížíme se k nim svým rozumem, ale jen svým srdcem... Je to chvíle obětování intelektuálních postojů a oddání se duši, kdy se vše objevuje v novém světle a vše kolem promlouvá svým jazykem ...

Plastiky modeluji z bílé keramické hlíny, barvím je oxidy, barvítky, glazurami a vypaluji v elektrické peci. Pak je umisťuji do obrazu malovaného akrylovými barvami. Tvorba keramického obrazu je dlouhodobý proces.

Bytosti u mne zrozené se rozlétají do různých koutů světa a  prosvětlují tak soukromé i veřejné prostory, stávají se členy rodin, které mohou provázet po celý život. Jsou tak pro radost a inspiraci těm, kdo s nimi souzní... A za to děkuji.

Můžete na mne obrátit a objednat si svou ochrannou bytost, ráda ji vytvořím přímo pro Vás na míru ...  Šárka M. G.