Anděl a já

Jsem tvořivou bytostí v mnoha oblastech. Maluji, modeluji, píši a ilustruji. Mým přáním je, aby to, co mi pod rukama vznikne, přinášelo do světa krásu a harmonii a vyzařovalo léčivou energii radosti, něhy a lásky, se kterou vědomě tvořím.

Ráda hledám různé způsoby vyjádření, a tak od práce grafičky a výtvarné redaktorky,  ilustrátorky, učitelky a lektorky výtvarných kursů, jsem se před víc jak dvaceti lety nadchla pro keramickou hlínu, která je mi nyní nejbližším materiálem pro vytváření mých představ.

Plastiky modeluji převážně ze světlé keramické hlíny, barvím je oxidy, glazurami a vypaluji v elektrické peci. Pak je umisťuji do obrazu malovaného akrylovými barvami. Moje tvorba je dlouhý, soustředěný proces v tichu a ponoření se do nitra...

Tvořím s touhou přenést naplňující pocit, že tu jsou neviditelné přátelské bytosti, poslové mezi božským a lidským, průvodci duše. Nepřiblížíme se k nim svým rozumem, ale jen svým otevřeným srdcem. Je to chvíle obětování intelektuálních postojů a oddání se duši, kdy se vše objevuje v novém světle a vše kolem promlouvá svým jazykem... tak vznikají mé obrazy, z nichž mnohé prosvětlují soukromé i veřejné prostory u nás i v zahraničí.  Jsou tak pro radost a inspiraci těm, kdo s nimi souzní... 

Máte možnost navštívit některou z mých výstav nebo si objednat návštěvu v ateliéru a nechat na sebe působit bytosti s láskou vytvořené, které se u mne hlásily na svět a já se je snažila z hlíny vysvobodit. Tak takovou bytost si pak můžete adoptovat a přijmout za svého inspirativního průvodce a ochránce, který bude harmonizovat Váš prostor.

 V lásce Šárka M. G.