Svatojánská noc...

Už dnes se lesní víly chystají
na svatojánskou noc,
kdy zlaté kapradí rozkvétá 
a jeho květ má kouzelnou moc...

Po dlouhé době jsem hlínu vyměnila za barvy a dnes v noci jsem dokončila obraz na plátně s názvem Svatojánská noc... nebo Zlaté kapradí ?
Fotit obraz není jednoduché, světlo velmi mění jeho náladu a víla se mi proměňuje před očima, v jednu chvíli se zdá něžná a vzápětí velmi uhrančivá, inu lesní żínka, co dovede zamotat hlavu těm, kteří chtějí zlaté kapradí získat pro sebe. 

Kapradí je magická rostlina, která na mne od mala působila svou tajemností, kdy jsem se s ní setkávala v kokořínských skalách. Tou dobou jsem ještě neslyšela legendu, že o půlnoci z 23. na 24. června , tedy na svátek svatého Jana může zjevit čarovný zlatý květ či zlaté semínko.
Kapradí nese paměť věků, je na Zemi už od prvohor a je rostlinou tajnosnubnou - takové krásné slovo...můžete si zopakovat botaniku, co to slovo znamená, pak by jste se ale v noci nevydali hledat jeho zlatý květ a to by byla škoda.
Semínko má moc učinit osudem vyvoleného člověka neviditelným, jako je ono samo a ochránit ho před veškerou zlou mocí, lesní žínky jej však pečlivě střeží...tak pozor na ně, aby vás neočarovaly jako ta z mého obrazu...Svatojánská noc