Dračí zeměpis

Už je to víc jak rok, co se dali do pohybu Draci, zakletí a spící u mě v šupleti, aby již zanedlouho vzlétli do světa v knižní podobě. Dračí zeměpis Jaromíra Míry Červenky už se chystá na start mezi dětské čtenáře díky nakladatelství MintyFox - Lilie Khousnoutdinové a Ilony Bittnerové, jimž velmi děkuji, že se vydání knihy ujaly, což je trochu pohádkový příběh... ostatně to k pohádkové knížce zcela jistě patří :-)

A křest knihy se blíží !

Začátek byl už pradávno. Tvořit ilustrace ke knize, kde každý z hrdinů má tři hlavy, tak to je ilustrátorská výzva. S takovou jsem se utkala v roce 2002, v době, kdy postavy mých ilustrací v dětských časopisech měly vždy lidskou tvář a najednou tu byla nabídka, dát podobu tříhlavým dračím hrdinům.

Postavila jsem se k tomu čelem a ponořila se do světa laskavých dráčků, zažívajících mnohá dobrodružství na svých cestách na planetu Zemi. Pro ilustrace jsem si zvolila techniku koláže kombinované s perokresbou, vlastnoručně jsem barvila a mramorovala papíry, vystřihovala, dokreslovala a vrstvila jednotlivé děje, byla to krásná práce na několik měsíců.

Během té doby nakladatelství Mladá fronta, pro které kniha vznikala, změnilo majitele a ten zrušil dětskou edici Jednorožec, ve které měla kniha vyjít.
Ilustrace jsem tak na roky zavřela do šuplíku a já se zcela přesunula k tvorbě bytostí z keramické hlíny...

Ale i zavřené šuplíky se někdy otevírají !